-
Beskrivning
-
Recensioner
-
Kontakta oss
Rapid Hydro Blend är ett förspjälkat protein bestående av vassleproteinhydrolysat och kaseinhydrolysat. Ett vanligt intakt protein måste kroppen bryta ner till aminosyror innan de tas upp. I Rapid Hydro Blend redan är proteinet redan nedbrutet och kan tas upp direkt.
Rapid Hydro Blend passar utmärkt att ta både före och efter träning samt vid andra tillfällen då du behöver ett snabbt upptag av aminosyror.
SMAK: Jordgubb
FÖRPACKNING: 800g
Näringsinnehåll per 100g:
Energi 389 kcal
Protein 82 g
Kolhydrater 9 g
Fett 3 g
INGREDIENSER: Hydrolyserat vassleprotein, hydrolyserat kasein, arom, aspartam, rödbetspulver.
| Bonuspoäng | På denna produkt får du bonus! |
|---|---|
| Tillverkare | Fairing |
Kundrecensioner
- Inte gott men ruskigt effektivt Recension av Fredrik
-
Pris Effekt Smak Det är en väldigt speciell smak, en frän smak, på detta protein. Dock väldigt effektivt och det enda protein jag kan dricka utan att magen rasar. Tummen upp!
(Skrevs den 2012-02-24)
- Bra kvalitet men det kostar Recension av Mattias
-
Pris Effekt Smak Jag liksom många andra är jättenöjd med detta protein och det är som sagt det enda i sitt slag som enkelt går att få tag på. Den beska smaken är bara ett bevis på produktens kvalitativa innehåll: aminosyror.
(Skrevs den 2011-11-15)
- Dyrt men bra Recension av Andreas
-
Pris Effekt Smak Det ska fungera bra och smaken vänjer man sig vid, ganska god nu tycker jag. Men vad DYRT det är!
(Skrevs den 2011-10-13)
- bra men för dyrt Recension av Andreas
-
Smak Pris Effekt bra men för dyrt. Smakar ok
(Skrevs den 2011-07-25)
- Ett måste! Recension av Tommie
-
Smak Pris Effekt Detta är ett av de bästa tillskotten jag någonsin använt. Den ger effekt efter bara ett par veckor och smaken är inte så plastig som vissa påstår, den är riktigt god!
(Skrevs den 2011-06-05)
- Bästa pre/post träningstillskottet att införskaffa i sverige atm. Recension av Kristoffer H
-
Smak Pris Effekt Detta protein är det bästa man kan få tag på i sverige, att köra i samband med träningen (och efter lång fasta, ex precis när man vaknar.) 50/50 på hydroisolat/kaseinhydroisolat när rankningen på protein i samband med träning ligger till såhär för tilfället; Kaseinhydroisolat > Kaseinhydroisolat/vasslehydroisolat > vasslehydroisolat > vassleisolat+leucine > EAA > vassleisolat > vasslekoncentrat. Många klagar på smaken, personligen tycker jag jordgubb är bra. Det är en väldigt "lätt" smak och något som håller i det långa loppet. Kan anses dyrt men relativt prisvärd om man ser till effekten.
(Skrevs den 2011-04-20)
- Inte direkt gott Recension av Patrik
-
Smak Pris Effekt Detta protein skall vara ruskigt effektivt som man vill ha ett snabbt protein, men tyvärr så smakar det inte gott alls. Men den som inte bryr sig om smaken så är detta en bra produkt.
(Skrevs den 2011-04-18)
ORDERTELEFON:
E-POST: 


